Hacker News new | past | comments | ask | show | jobs | submit login

So a meal plan is like an subscription to meals? Why don't they sell it normally? How much is each meal with that plan? In our Mensa at the university we pay between 1.50 and 4€ per meal (exclusive drinks).



You don't buy a meal, you buy a quarter/semester of meals. And they are generally priced in the $10/meal range.




Registration is open for Startup School 2019. Classes start July 22nd.

Guidelines | FAQ | Support | API | Security | Lists | Bookmarklet | Legal | Apply to YC | Contact

Search: